Nazwa forum

Opis forum


#1 2010-06-09 19:39:25

maciak76

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 10
Punktów :   

MŚ 2010r

Znowu sie zaczyna.Lecimy Panowie!!!!!!!!!!!!!Czekam na Wasze typy(Bora Korea Pólnoca nie będzie czarnym Koniem)


Aaaaa....jeszcze jedno-używajcie swoich znanych nicków(ksywek).Niezidentyfikowanych wywalam!!!!!!!!

Offline

 

#2 2010-06-09 21:10:11

Bora

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Pozdrawiam wszystkich Znafcuf na naszym zreaktywowanym forum.

Skoro zostałem wywołany do tablicy - zagaję, iż rzut oka na rozpiskę meczy był impulsem do pomysłu na reaktywację tego forum. Skoro bowiem nie czuję na razie dreszczu czekając na mecze typu Słowacja - Nowa Zelandia, może poczuję go tutaj. Ale mogę być w błędzie (oby tak było), gdyż bywa i tak, że z dużej chmury mały pierd, jak też i odwrotnie.

(powyższy tekst nie oznacza, że nie jestem nagrzany na ten mundial).

Ostatnio edytowany przez Bora (2010-06-10 00:22:12)


do meczu Honduras-Chile coraz bliżej...

Offline

 

#3 2010-06-09 22:12:09

mylo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

wilkomen lejdis and genitals

jedyne co może ukoić pieczenie odbytu po wczorajszym totalnym wyruchaniu, to świadomość, że daliśmy się popchnąć mistrzom

hiszpanie na majstra!!..ole!

Offline

 

#4 2010-06-09 22:13:46

maciak76

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

A VIVA ESPANIA OLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...no jak nie Espania to Anglia

Offline

 

#5 2010-06-10 00:18:44

Bora

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

co do typów na czarnego konia turnieju: typuję Słowenię. Trochę drogą eliminacji, bo pomijając afrykę, o której nie wiem prawie nic (pewnie dostaną wpierdul jak zwykle, ileż lat można czekać na przebudzenie kamerunu, WKS czy Nigerii, etatowych czarnych koni, szkoda że nadmuchiwanych), to przecież nie będzie to z pewnością nikt z beznadziejnej Azji, w USA też nie wierzę tym razem, o Meksyku szkoda pisać, ameryka południowa zaś to albo faworyci BRA, ARG, albo leszcze bez przyszłości typu Urugwaj i jeszcze gorsi. Z Europy zaś poza faworytami to jest cieniutko - na wycieczkę do RPA jadą oczywiście Szwajcarzy, niestety pewnie Słowacy, Serbia to beznadzieja, a Danii raz się ukulało w historii futbolu i wystarczy. Dodam że Grecji nie traktuje jako jednego z faworytów, ale to dlatego, że nie wierzę w ich dojście do półfinału, natomiast niestety (nie lubię raczej patrzeć jak grają) z nimi trzeba się liczyć zawsze od iluś tam lat.
Zostaje Słowenia, bo w kogoś wierzyć trzeba, a ich grę z grupy i z baraży akurat pamiętam - świetnie grający zespół, mam nadzieję, ze dalej grają podobną piłkę. Szkoda tylko, że są w grupie z Anglią i z USA, którym też kibicuję, chociaż bez Davida to już trochę nie to...

ps. Zapomniałbym o Oceanii - pamiętam że na ostatnich MŚ Australia całkiem świetnie sobie pogrywała.. ale nieee......

A zatem powiadam - Słowenia. Będziecie z rozdziawionymi ryjkami i ślinotokiem patrzeć co się dzieje. Przy czym nie twierdzę, że wygrają mundial, bez przesady - wygra Hiszpania, po wczorajszym to już musi, tu się zgodzę z kolegami, chociaż chętnie widziałbym też Argentynę w tej roli:) NO, ale miało być o czarnych koniach, a nie o faworytach.
Czekam na Wasze typy, znafcy

Ostatnio edytowany przez Bora (2010-06-10 00:25:35)


do meczu Honduras-Chile coraz bliżej...

Offline

 

#6 2010-06-10 07:50:20

Czif

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Heloł ewrybody :-]

Moje typy na :

- Hiszpania - 50% Campeón de la Copa del Mundo

- Niemcy - 30% Weltmeister im Fußball

- Francja  - 20% Champion de la Coupe du monde


Niestety, z uwagi na fakt, iż od 2 lat żyjemy z żonką bez TV będę się musiał wymykać na co-bardziej interesujące mecze ewentualnie pozostaje oglądanie online.....

Od razu mam pytanie organizacyjne do Administratora: Będą osobne wątki na forum na każdy mecz?

Offline

 

#7 2010-06-10 08:19:24

maciak76

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Drogi Czifie
Każdy z zweryfikowanych użtkowników naszego forum może zakłądać nowe wątki.Nie ma problemu.Uważam że pomysł z osobnym wątkiem na każdy mecz jest dobry.Do dzieła!

Drogi Bora
Jak zwykle nie moge sie z Tobą w pełni zgodzić(najwyżej w 30%).Co do zespołów afrykańskich masz racje.Już stało sie nudne czekanie na sukces jednej z nich(szczególnie na Kamerun i Nigerie)chociaż WKS dałbym szanse.To dopiero drugi ich start w MŚ a piłkarzy mają zajebistych i grających po części w Anglii gdzie dyscyplina taktyczna jest bardzo ważna(a z tym głównie miały probelm zespoły afrykańśkie).Nie wiem dalczego tak lekceważysz zespoły płd.amerykańskie?Myśle że Urugwaj spełnia wszystkie warunki do bycia czarnym koniem.
No i najlepsze na koniec.Coś mi sie wydaje że w Europie są dwie Słowenie.Mało.Bora oglądał mecze jednej a ja drugiej.Nie przypominam sobie żeby to był świetnie grający zespół a już napewno nie w barażasz z Rosją.W meczu grupowym z nami zremisowali picem a na wyjeździe graliśmy o pietruche.W barażasz z Rosją byli miażdżeni i tylko dzięki nieskuteczności Rosjan skończyło sie tak jak sie skończyło.Takie nasze Wembely z 1973r.Dalej.Serbia - Bora zlituj sie!!!!!!!!!!!!!!!Kto z Europy jak nie Serbia ma być czarnym koniem?!!!!Zobacz skład tego zespołu.W jakich klubach grają jej piłkarze.Boże daj nam połowe takiego zespołu!!!!Dodatkowo mają jednego z najlepszych piłkarzy na świecie - Nemanje Vidica.Co do Grecji to mam o niej takie samo zdanie jak Bora o Danii.Tyle kazania na dziś...




Cytat tygodnia:Dariusz Dudka-"Xavi ostatni raz stracił piłke jak miał 8 lat i mama zawołała go na obiad"




i jeszcze jedno: http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ms-201 … omosc.html

Offline

 

#8 2010-06-10 13:11:51

Edek_z_krainy_kredek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Witam znafcuff. Wrzucę parę kamyczków. Hiszpania - najprawdopodobniej mistrz i nikogo to nie zaskoczy, dawałbym szansę Brazylii bo stare pijoki  mogą chcieć o coś na koniec karier powalczyć. Angole pewnie mistrza nie zdobędą ale są moim trzecim typem. Natomiast moim czarnym koniem mianuję Hamburgeiros. I Tyle.

Ostatnio edytowany przez Edek_z_krainy_kredek (2010-06-10 13:12:59)


"...gwałt na mych uszach czuję ... a dupcie sobie" - jak mówi trener Piechnicznek
Let's the Mortal Mundial Begin.

Offline

 

#9 2010-06-10 13:58:01

Bora

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

z drugiej strony, w kontrze do wcześniejszego mego marudzenia - zapowiada się pięknie. Jest CAŁA WIELKA DZIEWĄTKA (bywały mundiale z tych co pamiętam, że nie zakwalifikowały się np. Argentyna, bodaj Holandia też) - 9 faworytów (wiecznych) do tytułu (masz to np. w hokeju? żeby aż tyle???), 9 najlepszych repr. na świecie, z których każda jest wielka (co nie znaczy że utytułowana):

ARGENTYNA
BRAZYLIA
FRANCJA
ANGLIA
NIEMCY
HOLANDIA
WŁOCHY
HISZPANIA
PORTUGALIA

lista ta jest zamknięta - każda inna reprezentacja to już druga liga (kogo by tu nie dopisać - odstaje co najmniej trochę, nawet SZWECJA, ROSJA, CHORWACJA, CZECHY, TURCJA, UKRAINA itd itd - to już nie to. mówie o świecie piłki jaki pamiętam, bez odgrzebywania historycznych epok dominacji Węgier, Urugwajów, naszego pięknego kraju w latach 70-tych (!) itp. wykopalisk.

To właśnie lubię w piłce reprezentacyjnej (w klubowej nie ma aż tylu klubów będących jednocześnie na absolutnym topie, to zwykle dominacja 1, 2, 3 klubów.
Jeszcze fajniejsze jest oczywiście to, że na danym turnieju część z tych wielkich faworytów zawodzi, a w walkę włączy się ktoś inny, jakaś Rumunia, Stany itd. - ale to już zupełnie inna historia jest...



P.S. z cyklu "gdzieś przeczytane" - o selekcjonerze Chile:   zdarza się, że przed meczem wyskakuje z miarką na boisko, by je zmierzyć i dobrać najlepszą strategię"

już go lubię ))

Ostatnio edytowany przez Bora (2010-06-10 14:54:14)


do meczu Honduras-Chile coraz bliżej...

Offline

 

#10 2010-06-10 15:26:30

Edek_z_krainy_kredek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Moim skromnym zdaniem Hiszpania nie była w skali Mundiali w żadnej wielkiej 9, co najwyżej w wielkiej wtopie. Zaledwie jedno czwarte miejsce w historii piłkarskich mistrzostw świata! i to bodaj '50lata. Inna sprawa ,że teraz jak nigdy zasługuje na miano faworyta. Podobnie Portugalia, te dwa zespoły to był zawsze potencjalne czarne konie - i na tym się kończyło. Przekrojowo o wiele lepiej wypadała choćby wyżej wymieniona Szwecja - której brak. Wielka to jest Brazylia, Niemcy,Wochy, Argentyna  - Bossowie; Francja, Anglia, Holandia - dają rade. później jest dopiero koszyk "młodych gniewnych" - nieutytuowanych. I nawet jeśli Hiszpania zdobędzie mistrza to będzie to pewnego rodzaju zaskoczenie. Mundial rządzi się swoimi prawami.


"...gwałt na mych uszach czuję ... a dupcie sobie" - jak mówi trener Piechnicznek
Let's the Mortal Mundial Begin.

Offline

 

#11 2010-06-10 17:18:42

Bora

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

no, mówiłem już że nie mam na myśli utytułowania, tylko o to że bez wątpienia nie zawahamy się co do tej 9-tki (i to naprawdę od wielu, może 20 już lat) użyć sformułowania wielcy faworyci mundialu. Jeszcze precyzyjniejsza będzie tu cezura: czarny koń - o żadnej z tych repr. na przestrzeni lat NIE MOŻNA tak powiedzieć (bo są za silne, są wielką 9 właśnie). Czarny Koń Holandia? - nonsens, Czarny Koń Anglia? - oksymoron, za który można dostać w pysk nie tylko w Anglii (albo piwko gratis i sympatię barmana w Szkocji). Czarny Koń Francja? )))))) Zgodziłbym się co najwyżej co do Portugalii jakieś paręnaście lat temu - ok. Ale w dniu dzisiejszym - też brzmiałoby to kuriozalnie.

A co do Słowenii Maciek - jest jedna Słowenia, tylko jak się podczas meczu co chwile przeskakuje do okienka z Youjizzem, to potem się pamięta tylko wycinki i ataki Rosji, któych oczywiście było wiele (w końcu to Rosja, wielka drużyna). Śledziłem obydwa baraże Słowenii, zachęcony ich grą w grupie z Polakami (rozpykali nas wtedy jak młodych świetną, szybką grą z rewelacyjnymi prostopadłymi podaniami niczym Hiszpania). Założyłem się nawet o wódkę z niejakim Grubencjo, pewnym awansu rosjan, że słoweńcy ograją ruskich w tym dwumeczu - chłopak był potem tak skruszony i zawstydzony,  że dwa razy mi stawiał te przegraną flaszke Toteż dalej na nich stawiam, chociaż tak naprawdę to.. brakuje mi tej Rosji na mundialu, bo ostatnio na ME wymietli rewelacyjnie... No ale mam przynajmniej swego czarnego konia.
Serbia zaś Maćku od zawsze jest naszpikowana gwiazdami, ino ani tytułów, ani nawet dobrej gry to nie przynosiło, toteż i teraz nie wierzę, szczególnie po tym co widziałem w sparingu z Polską.


do meczu Honduras-Chile coraz bliżej...

Offline

 

#12 2010-06-10 18:13:44

maciak76

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Zgadzam sie że zawsze była naszpikowana gwiazdami,tak samo jak Portugalia więc nie wiem dlaczego nie można na nią liczyc skoro na Portugalie można.Nic z obecności tych gwiazd nie wynikało,tylko Portugalia marnowała więcej żelu do włosów.Co do Słowenii to  Synku nieprzypominam sobie ich świetnej gry a już napewno prostopadłych podan.Grają bardzo solidnie i nic więcej.Pięknie to gra Hiszpania razem ze swoim Bogiem Iniestą!!!!!!!!!!!

Offline

 

#13 2010-06-10 19:16:07

Bora

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

no bo właśnie Portugalia naszpikowana gwiazdami była jednak skuteczna. Nie zdobyła oczywiście tytułu mistrza świata czy europy (była blisko), ale na Boga:
- 2000 ME - półfinał,
- 2002 MŚ - najsłabsza impreza w tej dekadzie, bo tylko faza grupowa (i tak lepiej niż Serbia, która nie zdołała awansować do MŚ)
- 2004 ME - finał, wicemistrz
- 2006 MŚ - półfinał
- 2008 ME - ćwierćfinał
(toż to jakaś dominacja, nawet nie wiedziałem że byli AŻ TAK skuteczni
W odróżnieniu od tego Serbia, także naszpikowana gwiazdami nie osiągnęła w tych latach (czyli w ostatniej dekadzie) NIC, słownie: NIC (no dobra, ćwierćfinał w 2000 jako Jugosławia. Nawet z tym wielkim sukcesem powyższe porównanie i tak wygląda fatalnie)
Dlatego właśnie na Portugalię można bardziej liczyć niż na Serbię Maciak.  (i bez wątpienia należy do wielkiej dziewiątki, nota bene)


do meczu Honduras-Chile coraz bliżej...

Offline

 

#14 2010-06-11 10:48:46

Edek_z_krainy_kredek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Dupisz


"...gwałt na mych uszach czuję ... a dupcie sobie" - jak mówi trener Piechnicznek
Let's the Mortal Mundial Begin.

Offline

 

#15 2010-06-12 15:28:11

maciak76

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 10
Punktów :   

Re: MŚ 2010r

Biorąc po uwagę potencjał Portugalii to przedstawione dane kolego Boro kompletnie do mnie nie trafiają.Przypominam że w 2004r Portugalia grała w finale to prawda ale równocześnie była gospodarzem.To kibicowi wiele mówi.

P.S.
Prosiłbym o rozwinięcie pojęcia "świetnej drużyny"w odniesieniu do Słowenii.Przeanalizowałem jej grę w ostatnich eliminacjach i to pojęcie jakoś do niej nie pasuje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon-hodowla.pun.pl www.centrumpbf.pun.pl www.wszadministracja.pun.pl www.bleach-evolution.pun.pl www.narutoshinobiword.pun.pl